Vastenproject Dag 6 - Kruiswegstaties van J. Th. Toorop

Kruiswegstatie van TooropSt Bernulphuskerk, Utrechtseweg 129, 6862 Oosterbeek
Bezoek en rondleiding 30 maart 14.00 uur

In de Sint Bernulphuskerk in Oosterbeek bevindt zich een bijzondere kruisweg. De staties zijn in 1916 tot 1918 op hout geschilderd door de bekende kunstenaar Jan Toorop, die ruim tien jaar eerder overging naar het katholicisme. In de Oosterbeekse kerk kreeg hij zijn eerste communie. Op de afbeeldingen zijn parochianen vereeuwigd uit Oosterbeek, onder wie de echtgenote van de schrijver Arthur van Schendel als Madonna en de let terkundige Miek Janssen. Met Van Schendel en Miek Janssen maakte Toorop in 1919 een reis naar Lourdes

(!! voor het gemeentehuis met kaart parkeren. Tussen de AH en de Kerk vrije parkeerplaatsen !)

Secretariaat

Parochiecentrum
Bergstraat 17
6701 AB Wageningen
Tel. 0317 - 747 108

 

Email: Secretariaat PZTB

Vertaling website

Copyright © 2020 Zalige Titus Brandsma. Alle rechten voorbehouden.