Feest van het Heilig Hart van Jezus

Heilig hart van JezusHet Feest van het Heilig Hart is een hoogfeest wat op de derde vrijdag na Pinksteren wordt gevierd en valt meestal in de maand juni. Daarom wordt de maand juni soms wel de 'Maand van het Heilig Hart' genoemd.

 

 

Het Heilig-Hartfeest ontstond in Frankrijk: in 1672 gaf de bisschop van Rennes aan de religieuze congregaties van de H. Johannes Eudes (1601-1680) voor het eerst verlof om een feest ter ere van het Heilig Hart van Jezus te vieren. In 1765 erkende Paus Clemens XIII deze dag officieel als een plaatselijk feest. Paus Pius IX schreef het feest in 1856 voor heel de Kerk voor.

Secretariaat

Parochiecentrum
Bergstraat 17
6701 AB Wageningen
Tel. 0317 - 747 108

 

Email: Secretariaat PZTB

Vertaling website

Copyright © 2020 Zalige Titus Brandsma. Alle rechten voorbehouden.